Tükiye'nin en güzel kızlarından biri Kevser Yağmur Demir.

Tükiye'nin en güzel kızlarından biri Kevser Yağmur Demir.
18 Şubat 2021 - 11:20
Onu Türkiye’nin en güzel kızlarından biri olarak 2014 yılında tanıdık. Star Tv’de düzenlenen Miss Turkey kampına katılan 20 kızdan biriydi. Adaylar tanıtılırken sıra ona geldiğinde Afyon doğumlu Yağmur Kevser Demir diye anons edilmesi ile dikkat çekti. Peki kimdi bu Afyon doğumlu Yağmur Kevser Demir?. İşte o sorunun cevabını bulmak için CAFELIFE olara tescilli güzel ile röportaj yaptık.

Güzelliğinin yanında sağlıklı görünümü ile de dikkat çeken Yağmur Kevser Demir, Fitness, Voleybol ve Tenis sporları ile ilgileniyor. Bu sayede her zaman formda, sağlıklı ve güzel görünüyor. Miss Turkey’den sonra Antalya’da yapılan başka bir yarışmada ikicilik tacı takan Demir, hayatına modelik, manken, reklam ve tv oyuncusu olarak devam ediyor.
 
Cafelife, Kevser Yağmur kimdir? Nerede doğdu nasıl bir ailesi vardı kaç kardeş, anne ve babasını adı kardeşlerinin adı?
Y.K.Demir, Herkesin bildiği gibi Afyon doğumluyum. 14 Aralık 1993’te dünyaya geldim. Babam Ziraat Bankası Müdür Yardımcısı, PTT  Bölüm şefi gibi devlet kurumlarında çalışarak emekli oldu. Yani bir memur ailesiydik. Canım annem ise 18 yaşında gitti güzel sanatlar kursundan dikiş nakış sertifika uzmanlık belgesi almıştı. Diğer kadınlar gibi evde oturup dedikodu yapıp günlere katılmak yerine çalışmak istiyordu. Dikiş nakış kursu belgesi sayesinde kendi iş yerini açtı ve yıllardır iş yerinin patronluğunu yaparak emekli oldu. Annem benim için her zaman örnek alınacak kadınlardan biri oldu. Asla boş durmayı sevmezdi. Biz 3 kız kardeşiz, en büyük ablamın adı Ayşe, ortanca ablamın adı ise Esra. 

Cafelife,Hangi okullara gitti? Kaç yaşına kadar Afyon’da kaldın?
Y.K.Demir, Babamın memuriyeti nedeniyle henüz çocuk yaşlarda Afyon’dan tayinimiz çıktı. Çeşitli yerlerde yaşadıktan sonra İstanbul’a yerleştik. Çok fazla Afyon’da yaşadığımı söyleyemem. Çocukluğumda hafızamda sadece Afyon Kalesi var. Daha sonraki zamanlarda belli aralıklarda ailecek geldik. Onun için Afyon’da hiç okula gitmedim. Şuan ki öğrenim durumum ise Süleyman Demirel Üniversitesi Yazılım & Bilgisayar Programcılığı son sınıf öğrencisiyim. 

Cafelife, Çocukken herkesin yapmak istediği bir meslek vardı. Siz küçükken ne olmak istiyordu?
Y.K.Demir, Çocukluk hayalleri çok farklı ve herkesin bir meslek hayali vardır. Ama büyüdüklerinde bunu çok azı gerçekleştiriyor. Benim hayalim Avukat olmaktı. Ama şimdi bambaşka bir bölüm okuyorum. Bana göre insan mutlu olacağı ve seveceği işi yapması. Süleyman Demirel Üniversitesi Yazılım & Bilgisayar Programcılığını bitireceğim ama ben o işi yapacak mıyım sanmıyorum. Sadece o bölümle ilgili üniversite diploması alacağım. Benim yapmak istediğim iş modellik oyunculuk. Bundan sonra hayatıma bu şekilde devam edeceğim. Bu arada okulumuzun ismini aldığı 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel hayatını kaybetti. Mekanı cennet olsun. Önemli bir devlet adamı ve çok kıymetli bir politikacıydı.  

Cafelife,Mıss Turkey Elidor’a katılmaya nasıl karar verdi? Ailenizin yaklaşımı ne oldu? 
Y.K.Demir, Elidor Miss Turkey başvurum bir pazar günü sabah kahvaltısında Star tv reklamı izledikten sonra ailemin de verdiği cesaretle başvuru formunu doldurdum. Ailem başvurduğum günden itibaren benden daha çok heyecanlı, sevinçliydiler. Onların destek ve izni olmasa asla katılmazdım.

Cafelife, Peki yarışmaya davet edildiğini nasıl öğrendin? O an ne yaptın?
Y.K.Demir, Yarışmaya davet edildiğimde Antalya Kemer’de bir oteldeydim. Elidor Miss Turkey’den bana e posta ve cevapsız çağrılar gelmiş. Ben elinde sürekli telefonla dolaşan kızlardan değilim. Telefonumun kapalı olduğu zamanlarda sürekli aramışlar ama bana ulaşamıyorlar. E postamı da açmamıştım. Bana ulaşamayınca annemi aramışlar, annem bir heyecanla beni aradı ve durumu anlattı. Tüm eşyalarımı topladım ve ilk uçakla İstanbul’a uçtum ertesi gün ön elemeler vardı. Yüzlerce kız arasından ilk 20 içine girmeyi başardım ve kampa davet edilenlerden biri oldum.  

Cafelife,yarışma kampında nasıl bir ortam vardı neler yaptınız?
Y.K.Demir,  Kamp günlerimiz sıkı eğitimler ve provalar diyetler sporlarla geçti. İnanılmaz yoğunduk yapılacak çok şey vardı. Kampa Soma Maden faciası olaylarından sonra 1 hafta ara verdik. O bir haftanın sonunda yenden toplandık ve kampa kaldığımız yerden devam ettik. Miss Turkey 2014 kampı bir hayli uzun sürdü. Orada çok şey öğrendik. Öyleki resmen yürümeyi bile yeniden öğrendik. Konuşma, birlikte hareket etme, modellik dersi, iyi ki o yarışmaya katılmışım. Hayata bakışım değişti.

Cafelife,yarışma gecesi podyuma çıktığınızda karşınızda jüri o podyumda yürümek bile heyecanlı olmalı. Sonuç sizin için ne oldu?
Y.K.Demir, Final gecesi sahneye ilk çıktığımda inanılmaz derecede heyecan oldu. Kalp çarpıntım vardı. Dizlerimde ki kaslar sanki çalışmıyordu. Jüriye yürümeden önce diğer finalist arkadaşlarım sahnede yürüyüşünü tamamlamışlardı. Bana sıra geldiğinde heyecanımı yenmiştim. Kendinden emin heyecanımı gülüşümle yansıtarak jüri karşısına geçtim. Düşünsenize yüzlerce insan ve hepside ünlü ve tanınmış kişiler. Televizyon canlı yayınlıyor, ışıklar hala tüylerim diken diken oluyor.

Cafelife, Yarışma ile birlikte hayatınızda değişti bundan sonraki planlarınız neler?
Y.K.Demir, Yarışma sonrası plan ve proje yapamadım dediğim gibi üniversitem hala devam ediyor. Önceliğimi eğitimime verdim. Miss Turkey benim için sadece çocukluk tutkusu merak ve maceraydı. Bu amaçlar doğrultusunda başvurumu yaptım. Yarışma bitişinde herhangi bir hedefim ve isteğim yoktu. 

Cafelife, Yarışma sonrası dizi ve reklam teklifleri aldınız katalog çekimleri var galiba neler bunlar?
Y.K.Demir, Yarışma sonrası, fırsat bulabildikçe  gelen projeleri değerlendirdim. Sevdiğim projeler oldu, sevmediğim projeler oldu. Görüşmesine bile gidemediğim birçok projeler vardı. Değerlendirmek tamamen bana kalmıştı. Öyle her işe koşan, ne iş olsa yaparım abi mantığında biri değilim. Az ama iyi işlerde yer almak istiyorum. Önce okulumu tamamlayayım, ondan sonra hayatıma bir yön vermek için daha ciddi ve profesyonel olarak gelen tekliflere bakacağım.  

Cafelife, Antalya’da düzenlenen başka bir yarışmaya katıldınız 2. Oldunuz galiba? Orada neler yaşadınız?
Y.K.Demir, Akdeniz Miss Mediterranean yarışması tamamen keyfi ve tavsiye üzerine katıldığım bir yarışmaydı. 1. olacağımı düşündüğüm rakip olarak da kimseyi görmediğim bir yatışmaydı. Maalesef çok ufak bir puan farkıyla 2. oldum. 

Cafelife, Afyon’a ve genç kızlara neler söylemek istersiniz?
Y.K.Demir, Birçok genç kızımız, Türkiye’de maalesef kendi yetenekleri, kendi arzularını çevreye göre hareket ederek yaşıyorlar. Kızlar, özgürlüğünüzü kim olursa olsun kısıtlatmayın, kalbiniz ne istiyorsa ona doğru gidin bu hayat sizin bir başkasının değil. Tüm Afyonluların ramazan Bayramını kutlarım. İnşallah Afyonla ilgili bir çalışmada doğduğum memlekete gelirim.

KEVSER DEMİR KİMDİR?
Yaş: 22
Boy: 1.74
Doğum Yeri: Afyon
Eğitimi: Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi – Bilgisayar Programlama ve Tasarım öğrencisi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum