KADIN AKSESUARININ EN GÜZELİ OJELER

Kadın aksesuarlarının çoğu şık ve göz alıcıdır, özellikle tırnaklara sürülen renk renk ojelerin yeri bir başkadır.

KADIN AKSESUARININ EN GÜZELİ OJELER
10 Şubat 2021 - 20:10 - Güncelleme: 10 Şubat 2021 - 23:27

Kadın aksesuarlarının çoğu şık ve göz alıcıdır, özellikle tırnaklara sürülen renk renk ojelerin yeri bir başkadır.

Canlı, nüde, parlak, mat ve yaldızlı, renkleriyle, farklı yapılarıyla kadınların vazgeçilmezi olan ojelerin diğer bir görevi de özellikle kaliteli olması şartıyla, tırnakları dış etkenlerden, olumsuz şartlarından korur. Her kadın bakımlı ve güzel ellere, parmak ve tırnak yapısına sahip olmayı ister. Bu ancak doğru bir bakım ile elde edilebilir, tırnaklara yapılan bakımda tırnakların kırılması ve yıpranması engellenir, sağlıklı tırnağa sürülen ojeler ile ellerin ve tırnakların görünümünü daha güzel görünür.
Ojelerin renkleri, mevsime, kıyafetimize ve ten rengimizle uyum içinde olmalıdır. Ojeler tırnaklarımızda uzun süre kalmamalı, çünkü tırnakların hava almaması ve beslenmemesi nedeniyle tırnaklarda sararma, yıpranma, kırılma sık görülür. Son dönemlerde farklı kimyasal yapısıyla Kalıcı ojeler kullanılmaya başlandı, bu ojeler bir müddet tırnaktan çıkmıyor, ojelerin tırnakta kalış süresince tırnağın hava alması ve beslenmesi devam etmektedir, fakat burada çok önemli bir noktaya değinmeliyiz, kalıcı ojeler tırnaklardan çıkarıldıktan sonra tırnağa bakım yapılmalı ve tırnak bir hafta süresince dinlendirilmelidir, bu sürede oje veya başka bir işlem yapılmamalıdır.
Simli ojeler, tırnakta çok şık durmakta fakat çıkarması çok zor olduğu için ojeyi sürmeden önce tırnağa bir kat şeffaf renk oje sürülmeli daha sonra simli oje sürülmelidir. French ojeler, her kıyafete uyum gösterdiği için özellikle bahar ve yaz aylarında çok tercih edilir. Son dönemlerde tekrar moda olan benimde her zaman kullanmayı sevdiğim, her parmağa ayrı renklerin sürüldüğü ojeler tekrar moda oldu.

Kullanılacak ojenin rengi ve tırnak yapımız uyum içinde olmalıdır.
Kış mevsiminde, kızıl, bordo, lacivert Yaz aylarında ise açık ve sedefli ojeler rahatlıkla kullanılabilir. Gri ve gümüş rengi bir kıyafet ile kullanacağımız oje gri, siyah, sarı ve beyaz renkte, Mat renk oje kullanmayı sevenler ise oje sürmeden önce mutlaka tırnak bakımı yaptırmaları, özellikle tırnak yüzeyinin pürüzsüz olmasına özen göstermeleri gerekir.
Uzun tırnaklarda, Canlı, kırmızı renk ojeler, Kısa tırnaklarda, mat ojeler daha şık durur. Badem tırnak modeli, kare oval arası tırnak modeli ise ellerimizi ince ve uzun gösterir, bu tırnak şekline açık renk ojeler kullanılabilir, Oval tırnak modeli tüm tırnak yapısına uyar, Sivri tırnak modelini, ince tırnak yapısına uyan kişiler kullanmalı, Balerin tırnak modeli, elleri daha uzun ve narin gösterdiği için kısa parmak ve tırnak yuvasına sahip kişilere uygundur.
Küt tırnak modeli, sık kullanılan bir modeldir, beyaz, nüde, açık renk ojelerle kullanılabilir. Üçgen tırnak modeli, günlük hayatta pek kullanılmayan bir tırnak modelidir, festival ve partiler için uygundur. Uzun tırnak modeli, uzun tırnak kullanmayı seviyorsak eğer bu tırnaklarında her an kırılabileceğini hesap etmeli ve yanımızda mutlaka şeffaf oje bulundurmalıyız ki, kırılan tırnaklar oraya buraya sürtünüp kırılmaları daha da derinleşmesin. Kare tırnak modeli Orta uzunlukta tırnak modeli olmalı,

Küçük tırnak yapısı, yuvarlak tırnak modeli olmalı, İnce, uzun tırnak yapısı, stiletto tırnak modeli, rahatlıkla kullanılabilir, stilletto tırnak modeli oldukça iddialıdır. Lale tırnak yapısı, uç kısmı dışa doğru genişleyen bir yapısı vardır, bu tırnaklar kısa tutulmalıdır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum