Corona günlerinde estetik cerrahi

Corona günlerinde estetik cerrahi
28 Şubat 2021 - 11:17
Tüm dünyayı etkisi altına alan koranavirüs, ülkemizde de insanların, günlük hayattaki alışkanlıklarını ve tercihlerini değiştirdi. Özellikle kısıtlamaların yapıldığı dönemde estetik cerrahi de bu değişikliklerden etkilendi. Estetik cerrahi ve benzeri operasyonlara ilgi koronavirüsün ilk günlerinde azalırken; kısıtlamaların kalkmasıyla yeniden gündemdeki yerini aldı. Çeşitli araştırmalara göre ise, kısıtlamaların kalkmasının ardından bir yıl önceki yıla göre arama sorgularında estetik cerrahi ve diğer uygulamalarda artış oldu.
Estetik cerrahi seçiminin önemi
Koronavirüs salgını süreci ile sertifikalı bir plastik cerrah tercih etmenin önemi daha anlaşılır hale geldi. Güvenilir bir hastanede, sertifikalı estetik cerrahlar ile bu süreci geçirmek, ameliyat öncesi ve sonrası için ekstra güvence ve daha fazla konfor sağlayacağını vurgulamak gerek.
Pandemi sırasında estetik cerrahi
Kısıtlamalar sırasında çoğu kişi saç ve tırnak gibi bakım ihtiyaçlarını evde gidermeye çalıştı. Ancak, botoks, dolgu işlemleri gibi uygulamalar için estetik hastaneleri ve deneyimli uzmanlara ihtiyaç duyulması kaçınılmaz. O nedenle kısıtlamalar kaldırıldıktan sonra ilk ziyaret edilen yerlerden birinin estetik hastaneler olduğunu söylemek abartı olmaz. Şirketlerin evden çalışma kararı alması ile işe ara vermeden estetik ameliyat sonrası iyileşme sürecini geçirilmesi ameliyata karar vermekte çekimser olanları bile karar vermesini kolaylaştırdı.

Botoks gibi uygulamaların yanı sıra estetik cerrahi uygulamaları da kısıtlamalardan sonra oldukça yoğun bir ilgi gösteriliyor. Ancak, hastaların, hem kendileri hem de sağlık personeli için uygulanması gereken önlemlere dikkat edilmesi gerekiyor. Aynı zamanda sağlık ve güvenlik standartlarına en çok önem veren ve uyan sağlık kuruluşlarını tercih edilmesi oldukça önemli.   

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum