AFYONLU'DAN ÇOK AFYONLU

AFYONLU'DAN ÇOK AFYONLU
20 Şubat 2021 - 10:57
Merhaba Dostlar...
Bu hafta gündem bir hayli yoğun..
Siyaset, terör, beş paralık davalar, şehitlerimiz, acılarımız ve acı kayıplarımız....

 Hava bir hayli soğuk, neredeyse don, ama kar yağışını özlemle bekledik. Afyonkarahisar her zaman soğuk havasıyla akıllarda kalır. Özellikle otobüs yolculuğu yapanlar gece yarısı mola verdiğinde şöyle bir uyanıp üşüdüğünde Afyon'dayız herhalde diye düşünür. Malumunuz çok fazla şehirlerin yollarının kesiştiği bir noktadadır Afyonkarahisar. Memleketimiz diye söylemiyorum ama burada yaşadığımız için şanslıyız diye düşünürüm hep.
Öyle düşünen insanlar vardır mutlaka hatta memleketi olmasa bile yaşadığı yeri güzelleştiren ve hep sosyal yaşamımıza katkı sunan güzel insanlar vardır.
Ömer Mazi ...
Afyonludan çok Afyonlu ...
Birkaç yıldır tanımama ve dostluk kurmama rağmen çok dikkatimi çekmiştir. Bakıyorum ve gözlemliyorum da ya arkadaş bir Afyonludan  daha çok bu memlekete bir şeyler katmaya,  pek çok şeye önayak olmaya çalışıyor ve yapıyor da.... "Afyonkarahisar daha iyisini hak ediyor" düşüncesini benimsemiş ve bu ilke ile yola çıkmış pek çok tasarıya öncülük etmiş bir gazeteci arkadaşımız. Afyonkarahisar Kültür Turizm Derneği kurucusu ve üyesi...

Daha 3 yıl öncesine kadar Afyon'da doğru düzgün bir tiyatro anlayışı yoktu onun bu düşüncesine  "Tiyatroya para ile kimse gitmez" diye düşünen insanları ters köşe yaptı ve pandemiden  önce biz tiyatroseverler gerçekten tiyatroya doyduk.Umarım bu kötü dönemi atlatır, tekrar doyasıya izleme şansımız olur....

Cafelife dergisi kurucusu ve genel yayın yönetmeni olarak Afyonkarahisar'da ilk defa pek çok dalda ödül verme düşüncesini de hayata geçirmiş birisi olarak övgüyü hak ediyor.
Atatürk ilkokulu için yaptığı kampanyalar, Şemsettin Karahisar okulu için verdiği mücadeleler.. ve daha neler neler....

 Cumhuriyetin 100'üncü yıldönümünde " Büyük Taarruz'un 100. Yıl Belgeseli"  için  iki yıldır çok büyük bir çaba gösteriyor ki bu Afyonkarahisar için inanılmaz bir tasarı olacak, heyecanla bekleyip göreceğiz.... Kendisini canı gönülden kutluyorum. O yüzden
Afyonludan çok Afyonlu...

Cafelife editörü olarak bu haftaki yazımda kendisinden bahsetmem belki de çok hoşuna gitmeyecek ama ben her zaman içimden gelenleri yazıyorum ve bu konuda pek çok arkadaşım ve dostlarımda aynı görüştedir eminim.

Bu hafta gündem yoğun demiştik... Gara'daki şehitlerimiz içimizi çok yaktı. Sadece aileleri sevenleri değil bizler de tüm ülke olarak yas tutuyoruz. O kadar çok bağırdık ki ülke olarak milli yas ilan edilsin diye ama sesimizi duyan olmadı.
İktidar muhalefeti, muhalefet iktidarı suçluyor ama hiçbir şey onları geri getirmiyor ve acılarımızı unutturmuyor. Hepsine Allah'tan rahmet diliyor terörü lanetliyoruz.

Bir acı kaybımız da Türkiye'nin yetiştirdiği iyi bir insan, değerli bir bilim adamı Doğan Cüceloğlu... içimizdeki çocuğun sesi..
Onun sayesinde öğrendik kendimizi bize anlatmayı... Değerli, efsane hocamız...
Ne çok şey öğrendik sizden ve ne çok öğreneceğimiz şey vardı. "Mükemmel değil iyi insan yetiştirmeyi hedefleyin" demişti.. Ondan bize kalan tek şey "sevgi "

sevgisiz kalmayın... mutlu haftalar
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum