4 milyonluk büyük vurgun

4 milyonluk büyük vurgun
19 Şubat 2021 - 16:26
Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı görevlilerince şikayetvar.com isimli sitede yapılan araştırmalarda, Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren g………com isimli site çalışanlarınca dolandırıldığını beyan eden çok miktarda şikâyet yazısının tespit edilmesi üzerine teknik takip başlatılmıştır.

Organize Suç Örgütü, g………….com isimli çağrı merkezi üzerinden; Farklı illerde faaliyet gösteren işletme sahiplerini ya da sorumlularını GSM üzerinden arayarak Google üzerinden görünürlüklerinin daha üst sıralarda olacağı vaadiyle sözlü reklam anlaşması yaptıkları,
- Reklam ücretini şahısların GSM faturalarına yansıttıkları, Dolandırıldığını anlayan müşteriler anlaşmanın iptal edilmesini istediğinde zorluk çıkardıkları ve iptal işlemi için ayrıca ücret talep ettikleri tespit edilmiştir. Bu kapsamda 15 Şubat 2021 tarihinde Organize Suç Örgütü üyelerine yönelik ikamet ve iş yeri adreslerinde eş zamanlı olarak icra edilen arama, el koyma ve gözaltı işlemleri başlatılmış, (18) şahıs gözaltına alınmıştır. Yapılan aralamalar neticesinde suçta kullanıldığı değerlendirilen (35) bilgisayar, (18) cep telefonu ve (18) GSM kartı ile delil niteliği taşıyan belgelere el konulmuştur. Suçtan elde edildiği değerlendirilen yaklaşık (4.000.000) TL bulunan örgüt liderinin hesaplarına tedbir konulmuştur.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum