Haber,Güncel Haberler, Son Dakika Haberleri, Türkiye, Dünya, Politika, Ekonomi, Finans, Döviz, Borsa, Spor, Futbol, siyaset, Sağlık, Kültür Sanat, Müzik, Sinema, Magazin, Moda, Bilim Teknoloji, Köşe Yazıları, Tatil, Hava Durumu, TV, Canlı Yayı" />

AKÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ HASTA KABULÜNE BAŞLADI

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, Rektörümüz başkanlığından oluşan bir heyetle tüm temel hazırlıklarını tamamlayarak hasta kabulü ile tanı ve tedavi hizmetine başladı.

24 Temmuz 2012 Salı 16:15
Başta Afyonkarahisar ili olmak üzere bölgemizden başvuracak tüm hastalar için de hizmet verme amacını taşıyan Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Diş Hastalıkları Tedavisi, Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi ve Sterilizasyon Ünitesi bulunuyor.

Konuyla ilgili bilgi veren AKÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Cafer Şahbaz," Fakültemizde tanı ve tedavi hizmetine başladık.Ağırlıklı olarak genel sağlık sigortası kapsamındaki tüm hastaların yanı sıra anlaşmalı bankalara da sağlık hizmeti veriyoruz. Şu anda 2 öğretim üyesi ve 2 Diş Hekimi olmak üzere 4 hekim ile tanı ve tedavi hizmeti vermekteyiz. Protetik Diş Tedavisi Uzmanı yeni bir öğretim üyemizin ataması yapılmış olup, mehil müddetini kullanmaktadır. Ayrıca yeni öğretim üyesi ilanlarımızla kısa sürede tüm branşlarda öğretim üyesi ihtiyacı sağlanacaktır diye konuştu.
Şahbaz, ‘’İlk etapta entegre kliniği dediğimiz diş dolgusu, çekimi, temizlenmesi, kanal tedavisi gibi işlemler sürdürülmektedir. Kısa süre içerisinde protez tedavilerine de başlayacağız. Bir yıl içinde Fakültemizin diğer bölümleriyle birlikte yüzde 80 doluluk oranında hizmet vermeyi planlıyoruz. Amacımız, hastalarımızın Afyonkarahisar dışındaki hastanelere gitmelerine gerek duymadan ağız ve diş sağlığı hizmetini AKÜ Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde en iyi şekilde vermektir. Fakültemizde en kısa zamanda cerrahi ameliyathane ve ortodonti bölümlerinde de hizmet vermeye başladıktan sonra sevk olayını kaldırıp, başta ilimiz olmak üzere bölgemizden başvuran tüm hastalara ağız ve diş sağlığı alanında bütün hizmetleri veren bir fakülte haline geleceğiz" dedi.
(YEHA)
Yükleniyor...

Simay Emaye - Mutfaklarınız Simay'la Parlayacak!