Haber,Güncel Haberler, Son Dakika Haberleri, Türkiye, Dünya, Politika, Ekonomi, Finans, Döviz, Borsa, Spor, Futbol, siyaset, Sağlık, Kültür Sanat, Müzik, Sinema, Magazin, Moda, Bilim Teknoloji, Köşe Yazıları, Tatil, Hava Durumu, TV, Canlı Yayı" />

DİNAR'DAN HABERLER

Dinar İlçesinden Kısa Kısa Haberler.

22 Ekim 2012 Pazartesi 11:50

 Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’dan Kurban Bayramı Mesajı
Afyonkarahisar'ın Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, bayramların sevgi, hoşgörü, dostluk duygularının ve vicdani muhasebenin en yoğun yaşandığı günler olduğunu bildirdi.

Acar, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, ''Birlik ve beraberlik duygularımızın güçlenmesi, sevgi ve hoşgörünün önemine dikkat çekilmesi açısından aile ve toplum hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip Kurban Bayramımızın tüm insanlığa sağlık, esenlik ve mutluluklar getirmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum'' dedi.
Dinar Belediye Başkanı Acar’dan Taziye Dolayısıyla Teşekkür Mesajı
Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, amcası Fethi Acar’ın vefatı nedeniyle, başsağlığı dileyen ve taziye ziyaretinde bulunan vatandaşlar için teşekkür mesajı yayınladı.

Acar, mesajında, ''Ailemizin büyüğü olan sevgili amcamız Fethi Acar’ın vefatı nedeniyle bizleri yalnız bırakmayan, acımıza ortak olan ve ayrıca şehir dışında ikamet edip de telefonla aramak suretiyle taziye ve başsağlığı dileklerini ileten tüm dost ve hemşehrilerime sonsuz teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım'' dedi.


Dinar Ak Parti İlçe Başkanı Aydın 125. Yıl Anaokulunu ziyaret etti.
Dinar AK Parti İlçe Başkanı Metehan Aydın, 125. Yıl Anaokuluna müdür olarak atanan ve 2012-2013 Eğitim Öğretim sezonunda göreve başlayan Mestan Eryılmaz’ı ziyaret etti.

AK Parti İlçe Başkanı Metehan Aydın, ziyarette yaptığı konuşmada, anaokulu müdürlüğünün tamamen özveri işi olduğunu, bu okullarda her zaman yeniliklerin yapılması gerektiğini söyledi. Öğrencilere yönelik sosyal aktivitelerin de geliştirilmesi gerektiğini ifade eden Aydın, Okul Müdürü Mestan Eryılmaz’a yeni görevinde başarı diledi.

Okul Müdürü Eryılmaz ise, öğrenci sayısının artmasının tamamen öğrenci velilerine bağlı olduğunu belirterek, sosyal aktiviteler konusunda her zaman yeniliklere açık olduklarını, öğrencilere yönelik tiyatro oyunlarının başladığını, oyunların her ay bir kere düzenli olarak yapılacağını kaydetti.
Dinar İlçesinde PTT'nin 172'nci kuruluş yıl dönümü kutlandı.
Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde Türkiye Posta Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünün 172. kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı.

Atatürk Büstü önünde düzenlenen törene, İlçe Kaymakamı Avni Kula, PTT Dinar Merkez Müdürü Şükrü Şimşek ve PTT personeli katıldı.

Çelenk bırakma töreninin ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. PTT personeli daha sonra Kaymakam Kula'yı makamında ziyaret etti.

Bayram haftası nedeniyle çok yoğun çalıştıkları için büyük bir etkinlik yapamadıklarını ifade eden PTT heyeti, 173. yılın daha büyük etkinliklerle kutlanacağını belirtti.
Bakan Eroğlu, bayramda Dinar'ı ziyaret edecek
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 27 Ekim Cumartesi günü Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesini ziyaret ederek, bayramlaşma ve temel atma törenlerine katılacak.

Törenlerde, Dinar Orman İşletme Müdürlüğü ile Çakıcı 2. Kısım YAS sulaması, Doğanlı 4. Kısım Yas sulaması, Okçular 3. Kısım YAS sulaması, Dinar Aktoprak YAS sulaması, Göçerli 3. Kısım YAS sulaması ile Yıprak 2. Kısım YAS sulaması açılışları gerçekleştirilecek. Ayrıca, Dinar Cezaevi, OSB Trafo Merkezi, 110 adet toplu konut ile 100 yataklı devlet hastanesi temel atma törenleri yapılacak.

Ak Parti İlçe Başkanı Metehan Aydın, Bakan Veysel Eroğlu’nun Dinar programı için İlçe Kaymakamı Avni Kula ile görüşmede bulundu.
Dinar Kredi Yurtlar Kurumu Açılışı Başbakan tarafından yapılacak
Kredi Yurtlar Kurumlarının ülke genelinde açılışları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Telekonferans” sistemiyle gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili Dinar Kredi Yurtlar Kurumuna bir ziyaret gerçekleştiren Ak Parti Dinar İlçe Başkanı Metehan Aydın, Kurum Müdürü Mustafa Asan ile görüştü. Metehan Aydın, Orman ve Su işleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun 27 Ekim günü Dinar programında yer alan Dinar Kredi Yurtlar Kurumu açılışının iptal edildiğini, açılışların, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından toplu olarak 2 Kasım 2012 tarihinde yapılacağını söyledi.Yükleniyor...

Simay Emaye - Mutfaklarınız Simay'la Parlayacak!