Haber,Güncel Haberler, Son Dakika Haberleri, Türkiye, Dünya, Politika, Ekonomi, Finans, Döviz, Borsa, Spor, Futbol, siyaset, Sağlık, Kültür Sanat, Müzik, Sinema, Magazin, Moda, Bilim Teknoloji, Köşe Yazıları, Tatil, Hava Durumu, TV, Canlı Yayı" />

BÜYÜK ÖDÜL BAŞKAN ÇOBAN'IN

2012 YILININ EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN ÇOBAN

11 Mayıs 2013 Cumartesi 09:13

           Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödül Töreni Adile Sultan Sarayı'nda düzenlendi. Törende Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, "Şehir Planlama ve Kentsel Tasarım" kategorisi ile yılın en iyi Belediye Başkanı seçildi.

           Türkiye'nin Yerel Yönetimlerinin Oscar'ları olarak bilinen ve bu yıl 5. Düzenlenen Yerel Yönetimler Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl, geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Gazeteci Mehmet Ali Birand adına düzenlenen törende Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, "Şehir ve Planlama ve Kentsel Tasarım" kategorisinde katıldığı "Akarçay Rekreasyon Alanı Projesi" ile kategorisinde yılın Belediye Başkanı seçildi.

 TÜRKİYE'NİN EN UZMAN JÜRİ HEYETİ DEĞERLENDİRDİ

           Prof. Dr. Cevat Geray Başkanlığında,  Erdoğan Bilenser,  Sadun Emrealp, Prof. Dr. Hasan Ertürk, Prof. Dr. Zekai Görgülü, Prof. Dr. Ruşen Keleş, Prof. Dr. Handan Türkoğlu ve Doç. Dr. Sırma Turgut gibi uzman ve kararları her zaman saygıyla karşılanan değerli üyelerin oluşturduğu jüri, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı yılın Belediye Başkanı seçti. 2012 yılı içerisinde ve öncesindeki başarılı projeleri ile kentinin güzelleşmesi, modernleşmesi ve geleceğe değerli miraslar olarak kalacak başarılı projeler arasında yer alan Akarçay Rekreasyon Projesi, Türkiye'nin en uzman jürisi tarafından yapılan titiz değerlendirmeler sonucunda birincilik ödülünü aldı.

Yerel yönetim alanına yenilik getiren ve şehir sorunlarını çözmek için geliştirilen projeleri ödüllendirmek amacıyla düzenlenen törende 2012 yılının en başarılı Vali ve Belediye Başkanları ödüllendirildi.

Programda, Kültür Sanat ve Turizm Etkinlikleri, Sosyal Sorumluluk, Kent İçi Ulaşım, Katılımcı Yönetim, Çevre Koruma, Kültür ve Sanat Varlıklarının Korunması, Şehir Planlama ve Kentsel Tasarım, Afet Yönetimi, E Belediyecilik olmak üzere 9 kategoride toplam 34 ödül verildi.

 "YAPILAMAZ" DEDİLER, YAPTIK

           Şehir Planlama ve Kentsel Tasarım" kategorisinde "Akarçay Rekreasyon Alanı Projesi" ile kategorisinde yılın Belediye Başkanı seçilen Burhanettin Çoban,  böyle bir ödüle layık görülmekten duyduğu mutluluğu ifade etti.   Akarçay Projesi'nin Afyonkarahisar'ı 2023'e taşıyacak vizyon projelerden biri olduğuna dikkat çeken Başkan Çoban yıllarca kokusu ve hoş olmayan görüntüsü ile "Kokarçay" olarak adlandırılan Akarçay'ın gerçek güzelliğine kavuştuğunu dile getirdi.

'Yapılamaz, hayalden öteye gidemez ' denilen projeyi gerçekleştirmenin kendisi için hiçte zor olmadığını aktaran Başkan Burhanettin Çoban; desteklerinden dolayı Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu'na şükranlarını sundu. 

Konukları Afyonkarahisar'a da davet etmeyi ihmal etmeyen Başkan Çoban  "Afyonkarahisar denince akla lezzetler geliyor. Sucuğumuz, lokumumuz, kaymağımız ama Afyonkarahisar aynı zamanda Cumhuriyetimize kurtuluşumuza ev sahipliği yapan bir noktada Cumhuriyetimizin kazanıldığı topraklar. Bende sizi lezzetin termalin ve en önemlisi zaferin başkenti Afyonkarahisar'a davet ediyorum." dedi.

 'HEPİNİZ TÜRKİYE'NİN KALKINMASI İÇİN ÇABA SARFEDİYORSUNUZ'

          Ödül törenine katılan Mehmet Ali Birand'ın eşi Cemre Birand ise "oğlum ve kendi adıma bu akşam burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Mehmet Ali Birand'ın aramızdan ayrılalı 4 ay oldu. Sizin onu anması derginin anması, törende anılması bizim için çok önemli bir şey. Sizler kendi işlerinizde çalışkan insanlarsınız. Mehmet Ali Birand'da kendi işinde fevkalade çalışkan bir insandı. Hatta o kadar çok çalıştıkı son ana kadar öleceğini bilemedi. Gerisinde bir çok not bıraktı. Hepiniz Türkiye'nin kalkınması için çaba sarf ediyorsunuz. Ve eminim ki hepiniz bu ödüle tek tek layıksınız" şeklinde konuştu.

            Özel kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Töreni'nde vali ve belediye başkanlarının oluşturduğu koro Türk Sanat Müziği söyledi. Tören, geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden usta gazeteci Mehmet Ali Birand anısına gerçekleştirildi. Valilerin, Belediye Başkanlarının, Milletvekillerinin, Akademisyenlerin, Bürokratların, üst düzey basın temsilcilerinin, Birand ailesinin ve tiyatro, sinema ve dizi sanatçısı Nilgün Belgün' ün de aralarında bulunduğu 400 davetliyi buluşturan törenin sunuculuğunu ise bu alandaki en iyi isimlerden biri olan Korhan Abay yaptı.

Yükleniyor...

Simay Emaye - Mutfaklarınız Simay'la Parlayacak!