Haber,Güncel Haberler, Son Dakika Haberleri, Türkiye, Dünya, Politika, Ekonomi, Finans, Döviz, Borsa, Spor, Futbol, siyaset, Sağlık, Kültür Sanat, Müzik, Sinema, Magazin, Moda, Bilim Teknoloji, Köşe Yazıları, Tatil, Hava Durumu, TV, Canlı Yayı" />

BOLVADİNDEN HABERLER

Belediye Başkanı Kılçık, “Bu yıl yol yapım yılı olacak. Şehrin ağzını, yüzünü toplayacağız.

23 Haziran 2012 Cumartesi 17:13
Bolvadin Belediye Başkanı Nazmiye Kılçık, son 2 ayda ilçenin adeta şantiyeye döndüğünü belirterek, yeniliklere imza atmaya devam edeceklerini, bu yılın yol yapım yılı olacağını bildirdi.

Yaklaşık 10 yıldır Bolvadin'de kayda değer yol çalışması yapılmadığının altını çizen Belediye Başkanı, “Maalesef deforme olmuş ve artık kullanılamaz yollarla mücadele etmek bize düştü'' diye konuştu.

“Yol sorunun büyük bölümü bitecek”

Bütçe imkanlarını zorlayarak, bozuk olan tüm yolları yenilemeye kararlı olduklarını belirten İnsanımızın yürürken rahat edeceği ve şikayetlerin sona ereceği düzenlemeler yapacağız” dedi.

Yerinde sayan değil, gelişen ve değişen bir Bolvadin hedeflediklerini, değişim ve gelişimin hayatın parçası olduğunu vurgulayan Başkan Nazmiye Kılçık, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Çarşı merkezi başta olmak üzere diğer projelerimizde de çağın gereklerini yerine getirmeye kararlıyız. Elbette itirazlar olacaktır. Eleştirilere açığız. Ancak bugün itiraz edenler, projelerimiz tamamlandığında bizlere teşekkür edecektir. Bir tarafta hantal ve şehri tıkayan sokaklar, diğer tarafta ferah bir kent ambiyansını yakalamış düzenlemeler. Biz doğru tercihi yaptığımıza inanıyoruz.''

''Karamsarlık yok''

Şehrin göç vermesi nedeniyle ilçe genelinde yaşanan sıkıntının farkında olduklarını belirten Belediye Başkanı Kılçık, göçün sadece Bolvadin'in değil, ülkenin pek çok yerinde yaşanan bir sorun olduğunu kaydetti.

Kılçık, ''Yatırımcılara kapımızı açtık. Belediye imkanlarını onların emrine tahsis edeceğimizi defalarca söyledik. Başta Heybeli olmak üzere bu konudaki çalışmalarımız, görüşmelerimiz sürüyor. Ama mevcut nüfusun çağdaş bir kentte yaşama hakkını korumak ve uygulamaya geçirmek zorundayız. Önemli olan birlikteliğimizi muhafaza ederek, ilçeye katkıda bulunmaktır” dedi.Bolvadin Çınaraltı ihalesi Bolgiysan'da

Bolvadin Belediyesine ait olan ve ilçe merkezinde bulunan Çınaraltı Park Kafe ihalesi sonuçlandı.
Belediye encümeni huzurunda yapılan ihaleye 4 iştirakçi katılırken, ihalede en yüksek fiyat olan yıllık 24.500 TL'yi veren Bolgiysan A.Ş. adı geçen parkı 1 yıl çalıştırma hakkını kazandı. Park Kafe'nin kısa süre sonra hizmete gireceği açıklandı.Bolvadin'de yarışmalara yoğun ilgi
Bolvadin Belediye Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen Kaymak ve Eber Gölü Festival programında yer alan yarışmalara talebin yüksek olması dikkat çekiyor.

Özellikle yöresel yemek yarışmasına kadınların ilgi gösterdiği belirtilirken; Yaprak Sarması, Etli Biber dolması, Fırma Tatlısı ve Kaymaklı Gelin Baklavası yarışmalarında birincilere yarım altın, ikinci ve üçüncülere ise çeyrek altın verileceği açıklandı.

Buzağı yarışmasında dereceye girenlere sponsor firma tarafından ödül olarak yem verilecek, “Bolvadin'de Yaşam” konulu fotoğraf yarışmasının ödülü ise nakit para olacak.


Yükleniyor...

Simay Emaye - Mutfaklarınız Simay'la Parlayacak!