Haber,Güncel Haberler, Son Dakika Haberleri, Türkiye, Dünya, Politika, Ekonomi, Finans, Döviz, Borsa, Spor, Futbol, siyaset, Sağlık, Kültür Sanat, Müzik, Sinema, Magazin, Moda, Bilim Teknoloji, Köşe Yazıları, Tatil, Hava Durumu, TV, Canlı Yayı" />

AFYON SBS BİRİNCİSİ KOCATEPE ORTAOKULU’NDAN

Dün gece yarısı açıklanan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre Afyonkarahisar’da kent birincisi 496 puanla Kocatepe Ortaokulu’ndan Özkan Önder oldu.

13 Temmuz 2013 Cumartesi 10:59

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgilere göre, SBS’de resmi olmayan ilk tespitlere göre, kent genelinde sınav şampiyonlarının belirlendiği bildirildi. Elde edilen verilere göre, Afyonkarahisar’da SBS 1.’sinin 496 puanla Kocatepe Ortaokulu’nda öğrenim gören Özkan Önder isimli öğrenci olduğu öğrenilirken, Önder’in sınavda Türkçe testinde sadece 1 yanlışının olduğu bildirildi.

MATEMATİK MADALYASI OLAN ACARTÜRK 2. OLDU

SBS 2.’sinin ise kentte bulunan özel okullardan birinde öğrenim gören ve Samanyolu Eğitim Kurumları 9. Ulusal Matematik Yarışmasında bronz madalya kazanan Emre Acartürk de ikinci oldu. Emre ve Acartürk’ün matematik testinden bir yanlış ile 494 puan aldığı, aynı özel okulda öğrenim gören Muhammed Emin Yorulmaz’ın ise 2 yanlış ile 493 puan alarak SBS Afyonkarahisar 3.’nci olduğu kaydedildi.

Öte yandan, SBS kesin sonuçları ile ilgili olarak resmi açıklamanın ise Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Pazartesi günü yapılacağı kaydedildi.
Yükleniyor...

Simay Emaye - Mutfaklarınız Simay'la Parlayacak!